PONOVO

Ottelut/Turnaukset – PoNoVo D1

Kausi 2019-20

Alkusarja pelataan kahdessa seitsemän joukkueen lohkossa, yksinkertaisena turnausmuotoisena sarjana.
Lohkojen kaksi parasta, sekä pistevertailussa parempi lohkon 3.sijoittunut etenevät ylialueelliseen jatkosarjaan yhdessä Savo-Karjalan  alueelta tulleiden joukkueiden(3 kpl) kanssa.
Alkulohkojen sijoille 3./4.-7. jäävät joukkueet jatkavat kauttansa alueellisessa jatkosarjassa. Alueellisen jatkosarjan lohkojako julkaistaan alkulohkojen päättymisen jälkeen.

Ylialueellinen jatkosarja pelataan kahdeksan joukkueen kaksinkertaisena sarjana.
Ylialueellisen jatkosarjan neljä parasta etenee alueloppuhuipentumaan. Alueloppuhuipentuma pelataan Kaakkois-Suomen alueella 4./5.4.

Alueellisten jatkosarjojen sarjajärjestelmä julkaistaan alkulohkojen päättymisen jälkeen.

alkusarja pelattu.

Pelit jatkuvat Kaakkois-Suomi B-lohkossa.

Jatkosarjat käynnistyvät 1.12.

Lohko B

Hatsina, Mikkeli
LASB Jr Valkoinen
LuFT, Taavetti

MäVi, Mäntyharju
PoNoVo, Lappeenranta
PoNoVo Sharks, Pietari
Top Team, Savonlinna
Voima Generaattorit, Imatra

 

Pelit tullaan pelaamaan Taavetissa, mäntyharjulla, Imatralla, Mikkelissä, joutsenossa, savonlinnassa ja taavetissa.

Alustavasti suunniteltu, että mentäisiin kimppakyydeillä muualle, paitsi Savonlinnaan bussilla! Tästä tiedotetaan myöhemmin!

Joutsenossa on meidän kotipeli 15.2, johon tarvitaan taas toimitsijoita ja buffettiin työntekijöitä ja leipojia.

 

 

 

lokakuu

12 - 7 PoNoVo - Voima Generaattorit

13.10.2019 12:00 | Kouvola, Kuusankosken ut | Liiton raportti

15 - 3 Voima Turbiinit - PoNoVo

13.10.2019 14:00 | Kouvola, Kuusankosken ut | Liiton raportti

marraskuu

1 - 11 PoNoVo - PoNoVo 07

02.11.2019 11:00 | Lappeenranta, Joutsenohalli | Liiton raportti

6 - 12 PoNoVo Sharks - PoNoVo

02.11.2019 17:00 | Lappeenranta, Joutsenohalli | Liiton raportti

3 - 4 PoNoVo - Sudet SB

17.11.2019 12:00 | Imatra, Imatran urheilutalo | Liiton raportti

4 - 8 LuFT - PoNoVo

17.11.2019 15:00 | Imatra, Imatran urheilutalo | Liiton raportti

joulukuu

7 - 13 LuFT - PoNoVo

01.12.2019 10:00 | Luumäki, Taavettihalli | Liiton raportti

x - x PoNoVo - MäVi

01.12.2019 12:00 | Luumäki, Taavettihalli | Liiton raportti

x - x LASB Jr Valkoinen - PoNoVo

15.12.2019 11:00 | Mäntyharju, Kisala | Liiton raportti

x - x PoNoVo - PoNoVo Sharks

15.12.2019 13:00 | Mäntyharju, Kisala | Liiton raportti

tammikuu

x - x Voima Generaattorit

12.01.2020 10:00 | Imatra, Imatran Urheilutalo | Liiton raportti

x - x PoNoVo - Top Team

12.01.2020 12:00 | Imatra, Imatran Urheilutalo | Liiton raportti

x - x LuFT - PoNoVo

26.01.2020 16:00 | Mikkeli, Sport Forum | Liiton raportti

x - x PoNoVo - Hatsina

26.01.2020 18:00 | Mikkeli, Sport Forum | Liiton raportti

helmikuu

x - x PoNoVo - MäVi

15.02.2020 10:00 | Lappeenranta, Joutsenohalli | Liiton raportti

x - x Hatsina - PoNoVo

15.02.2020 17:00 | Lapeenranta, Joutsenohalli | Liiton raportti

maaliskuu

x - x Voima Generaattorit - PoNoVo

15.03.2020 12:00 | Savonlinna, Savonlinnan liikuntahalli | Liiton raportti

x - x LASB Jr Valkoinen - PoNoVo

22.03.2020 14:00 | Luumäki, Taavettihalli | Liiton raportti

x - x PoNoVo - PoNoVo Sharks

22.03.2020 16:00 | Luumäkki, Taavettihalli | Liiton raportti

x - x PoNoVo - Top Team

24.03.2020 15:00 | Savonlinna, Savonlinnan liikuntahalli | Liiton raportti