PONOVO

Hallitus

Median yhteydenottoihin ja kaikkiin mieltä askarruttaviin kysymyksiin vastaa seuran puheenjohtaja Kimmo Hanninen.

Kimmo Hanninen

Puheenjohtaja

P: 040 511 2665

S: kimmo.hanninen@gmail.com

Markus Helvasto

Jäsen

P: 0400 657 827

S: markus.helvasto@enerity.com

Marko Vainikka

Jäsen

P: 050 303 3951

S: markousa71@hotmail.com

Tiina Anttonen

Jäsen

P: 0500 555 333

S: tiina.anttonen@kotikone.fi

Iina Liikola

Jäsen

P: 040 866 8269

S: iina.liikola@gmail.com

Tiia-Mari Kaarna

Varajäsen

PoNoVo

Riku Rissanen

Joukkueenjohtaja

P: 040 198 9444

S: rissanen.irs@co.inet.fi

Olli-Pekka Englund

Vastuuvalmentaja

P: 050 534 3142

S: olli.englund@saimaantyopalvelu.fi

Jukka Lähde

Huoltaja

P: 040 546 9836

S: jukka.lahde@kymp.net

Jukka Peltonen

Taustatuki

P: 040 547 7358

S: jtpeltonen@hotmail.com

Simo Myyry

Kuvaus & editointi

P: 0400 896 441

S: simo.myyry@gmail.com

PoNoVo II

PoNoVo III

PoNoVo Naiset

Esa Makkonen

Päävalmentaja

P: 040 744 2889

S: esa.makkonen@me.com

Naiset Harraste

Eila Koskinen

P: 040 419 3577

S: karmenail@hotmail.com

PoNoVo A-pojat

Marko Ruukki

Valmentaja

P: 040 546 2573

S: marko.ruukki@hotmail.com

Katri Forsten

Joukkueenjohtaja

P: 0400 766 547

S: katriforsten@gmail.com

Outi Äikää

Joukkeenjohtaja

P: 040 730 0915

S: outiaikaa@gmail.com

PoNoVo-NST B-Kilpa (2002-2003)

Joni Burman

Valmentaja

P: 050 438 8741

S: joni.burman@gmail.com

Joni Kakko

Joukkueenjohtaja

P: 040 545 1561

S: joka@iki.fi

PoNoVo-NST B-Haastaja (2002-2003)

Mikko Kuusio

Valmentaja

P: 050 570 6248

S: mikko.kuusio@gmail.com

Mikko Leskinen

Valmentaja

P: 050 582 4567

S: mikko.leskinen@live.fi

Lasse Lehtimäki

Joukkueenjohtaja

P: 050 372 2968

S: lasse_lehtimaki@outlook.com

PoNoVo-NST C1 (2004)

Jarno Walle

Valmentaja

Juuso Saarinen

Valmentaja

P: 044 320 7610

Tuija Seppälä-Näkki

Joukkueenjohtaja

P: 0400 582 232

S: tuijaseppala@gmail.com

Nina Parkkari

Joukkueenjohtaja

P: 050 331 6072

S: nina.parkkari@gmail.com

PoNoVo D1 (2006)

Pete Rönkkö

Valmentaja

P: 050 432 1425

S: pete.ronkko1971@gmail.com

Seija Hovi-Kuikko

Joukkueenjohtaja

P: 0400 658753

S: seija.hovi73@gmail.com

Markus Lankinen

Taloudenhoitaja

S: markus.j.lankinen@gmail.com

PoNoVo D2 (2007)

Janne Pottonen

Valmentaja

P: 040 482 8980

S: janne.pottonen@hotmail.com

Mikko Markkanen

Valmentaja

P: 050 364 5551

S: mikko.markkanen@pp.inet.fi

Viivi Hertz

Valmentaja/Joukkueenjohtaja

Joni Hertz

Valmentaja

Johannes Talonpoika

Fysiikkavalmentaja

PoNoVo E1 (2008)

Petri Koski

Valmentaja

P: 040 594 6980

S: petri.koski70@elisanet.fi

Timo Laine

Valmentaja

P: 045 264 8281

S: laine.timo6@gmail.com

Tiia-Mari Kaarna

Joukkueenjohtaja

P: 040 193 5065

S: tiiamari.kaarna@outlook.com

Ansku Sarjala

Joukkueenjohtaja

P: 040 7308316

S: annamari.sarjala@hotmail.com

PoNoVo E2 (2009)

Teemu Rissanen

Valmentaja

P: 050 5759810

Jani Liikola

Valmentaja

P: 040 8204363

Marko Vainikka

Valmentaja

Eemil Himanen

Valmentaja

Iina Liikola

Joukkueenjohtaja

P: 040 866 8269

S: ponovo.p09@gmail.com

PoNoVo F1 (2010)

Markus Helvasto

Valmentaja

P: 0400 657 827

S: markus.helvasto@enerity.com

Mika Rikman

Valmentaja

P: 040 676 5112

S: mika.rikman@gmail.com

Joni Yli-Torkko

Valmentaja

P: 040 575 0940

S: joni.ylitorkko@gmail.com

PoNoVo F2 (2011)

Viivi Kurkaa

Valmentaja

P: 050 461 5300

S: vkurkaa@gmail.com

Katja Riivari

Joukkueenjohtaja

P: 050 553 5326

S: katja.riivari@outlook.com

Elias Huittinen

Apuvalmentaja

P: 044 236 1222

S: huittinenelias@gmail.com

Veikka Alastalo

Apuvalmentaja

P: 044 356 4050

S: veikkaalastalo@gmail.com

G1 (2012-2013)

Markus Helvasto

Rehtori

P: 0400 657 827

S: markus.helvasto@enerity.com

Tarja Hyväri-Saikko

Valmentaja

P: 050 365 6109

S: tarja.hyvarisaikko@gmail.com

Pauli Levokari

Valmentaja

P: 040 966 6684

S: levokari55@hotmail.com

Säbäkerho (2014-2015)

Markus Helvasto

Säbäkerhotoiminnan rehtori

P: 0400 657 827

S: markus.helvasto@enerity.com

PoNoVo M40

Tuomas Ryynänen

P: 040 745 6877

S: tumu77@gmail.com

PoNoVo M45

Tommi Tuuri

P: 044 974 7642

PoNoVo tilitiedot

Y-tunnus: 1079384-1
Tilinumero: FI70 1702 3000 0000 29

Laskutusosoite

PoNoVo ry
Tiina Ruokonen
Kuormaajankatu 2
53300 LAPPEENRANTA
p. 050 034 1051
ruokonen.irs@co.inet.fi

Kirjaa laskulle aina mitä joukkuetta lasku koskee ja kuka on joukkueessa yhteyshenkilö.