PONOVO

Haku PoNoVon joukkueisiin käynnissä!

/ Seuratiedote

Haemme juniorijoukkueisiimme koko ajan uusia pelureita

PoNoVo on vakavarainen ja kehittyvä salibandyseura, joka tarjoaa jäsenilleen mahdollisuuden toimia harraste- ja kilpatason joukkueissa.

Harrastajien määrä on kasvanut 40 % useamman vuoden ajan ja olemmekin Lappeenrannan eniten jäsenmääräänsä kasvattanut salibandyseura.  Tällä hetkellä PoNoVossa on noin 400 lisenssipelaajaa ja jäseniä noin 450.
Kasvua on ollut erityisesti nuorimmissa ikäryhmissä, E-junnuja ja näitä nuorempia pelureita on seurassa jo yli 120.

Kaikissa joukkueissa on kokeneita valmentajia/ohjaajia, jotka suunnittelevat ja toteuttavat harjoitukset laadukkaasti.  Tuemme seurana valmentajien kouluttautumista.

Pystymme mahdollistamaan PoNoVon stipendirahaston turvin salibandyn harrastamisen niille lapsille ja nuorille, joilla on elämässä taloudellisia haasteita.

Tarjoamme jäsenillemme myös muuta mukavaa, erinomaista seuraa ja hyvät jäsenedut.
Seuran jäsenmaksu kaudella 2017 – 2018 oli 30€/jäsen, ja pelaajakohtainen kausimaksu määräytyy toteutuneiden tulojen/menojen mukaan, katso esim. 2007-poikien joukkue.

Tule mukaan voimakkaasti kasvavaan salibandyseuraan!

Pelaajia haetaan seuraaviin joukkueisiin:

A-pojat (1998 – 2000):
Ville Oinonen                            Juha Parkkonen
p. 045 223 6232                       p. 0400 424 136
ville.oinonen@intersport.fi        juha.parkkonen@teollisuuspuhdistus.fi

B-pojat (2001 – 2002), kilpa:
Ville Oinonen                            Joni Koppo
p. 045 223 6232                       p. 040 707 1973
ville.oinonen@intersport.fi        ponovo@ponovo.fi

B-pojat (2001 – 2002), haastaja:
Marko Ruukki
p. 040 546 2573
marko.ruukki@hotmail.com

C1-pojat (2003):
Tiina Anttonen
p. 050 055 5333
tiina.anttonen@kotikone.fi

C2-pojat (2004):

Tuija Seppälä-Näkki
p. 040 058 2232
tuijaseppala@gmail.com

D2-pojat (2006):
Pete Rönkkö
p. 050 432 1425
peter.ronkko@pp.inet.fi

E1-pojat (2007), info:
Janne Pottonen
p. 040 482 8980
janne.pottonen@hotmail.com

E2-pojat (2008):
Ansku Sarjala
p. 040 730 8316
annamari.sarjala@hotmail.com

F1-pojat (2009):
Markus Helvasto
p. 040 065 7827
markus.helvasto@tietokoura.com

F2-pojat (2010):
Markus Helvasto
p. 040 065 7827
markus.helvasto@tietokoura.com

G1-pojat (2011):
Viivi Kurkaa
p. 050 461 5300
vkurkaa@gmail.com

G2-pojat jaSäbäkerho (2012 – 2014):
Markus Helvasto
p. 040 065 7827
markus.helvasto@tietokoura.com

Joukkueisiin haetaan koko ajan aktiivisesti valmentajia ja ohjaajia eli jos olet kiinnostunut valmentamisesta tai muista tehtävistä PoNoVossa (esimerkiksi toimiminen pelitapahtumissa), ole rohkeasti meihin yhteydessä!