PONOVO

Opetus- ja kulttuuriministeriö on myöntänyt PoNoVo ry:lle 13.000 EUR seuratoiminnan kehittämiseen

/ Seuratiedote

PoNoVo ry on saanut Opetus- ja kulttuuriministeriön myöntämää Seuratoiminnan kehittämistukea ajanjaksolle 1.5.2018 – 30.4.2019 yhteensä 13.000 EUR. Seura on kasvanut voimakkaasti erityisesti nuoremmissa ikäryhmissä määrätietoisen ja laadukkaan toiminnan ansiosta ja kyseinen tuki on tarkoitettu nimenomaan junioritoiminnan kehittämiseen.

Tukea käytetään mm. joihinkin juniorijoukkueiden varustehankintoihin sekä seuran valmentajien ja ohjaajien koulutukseen. Lisäksi tuella maksetaan junioreiden valmennukseen liittyviä palkkioita. Näin tuki saadaan hyödynnettyä koko seuran ja sen pelaajien kannalta parhaalla mahdollisella tavalla.

PoNoVo ry haluaa onnitella muita tuensaajia jotka löydät täältä.

Seura hakee uusia junioripelaajia kauden 2018 – 2019 joukkueisiinsa.