PONOVO

Vuosikokouksen 2019 satoa

/ PoNoVo

PoNoVon sääntömääräinen vuosikokous pidettiin 3.6.2019.

Paikalla oli 12 seuran jäsentä.

Kokouksen puheenjohtajana toimi Seija Hovi-Kuikko.

Kokouksessa tutustuttiin tilinpäätökseen vuodelta 2018 (liikevaihto 250 000 eur), kirjanpito todettiin lainmukaiseksi ja varainhoito on luotettavalla tavalla hoidettu.  Hallitukselle myönnettiin vastuuvapaus, samalla käsiteltiin muita sääntömääräisiä asioita, kuten uuden hallituksen valitseminen.

Uusi hallitus:

  • Puheenjohtaja Kimmo Hanninen
  • Jäsen Markus Helvasto (uusi)
  • Jäsen Iina Liikola
  • Jäsen Marko Vainikka (uusi)
  • Jäsen Tiina Anttonen
  • Varajäsen Tiia-Mari Kaarna (uusi)

Jäsenmaksu on 50 eur kaikilta SSBL-sarjoihin osallistuvilta ja kannattajajäseniltä.  Muilta harrastejäseniltä on 15 eur jäsenmaksu.

Hyväksyttiin myös esitys, että vuosikokous antaa PoNoVo ry:n hallitukselle valtuuden perustaa uusi seura yhdessä NST-Lappeenranta ry:n kanssa, jolloin 1.5.2020 alkaa varsinaisen uuden seuran toiminta.

Pöytäkirjan ulkopuolelta:

Kannattajajäsenet voivat tehdä maksun tilille: FI70 1702 3000 0000 29, tekstiriville ”oma nimi, kannattajajäsenmaksu”